Sony a7 III: Świetny aparat za niewielkie pieniądze

Niedawno miałem okazję przetestować Sony a7 III dzięki hojności sklepu internetowego Fotoforma.pl. Ponieważ jest to kamera, która już wygenerowała spory rozgłos, chciałbym zacząć od omówienia, jak ja to widzę.

Nie jestem związany ani sponsorowany przez żadnego producenta. Powodem, dla którego zacząłem używać kamer firmy Sony w niektórych moich pracach jest fakt, że firma Sony traktuje koncepcję zdjęć hybrydowych/wideo poważnie, tak jak większość innych producentów.

Wolę jedno body, które może wykonać oba te zadania, ponieważ oprócz przyspieszenia pracy, łatwiej jest dopasować kolory między zdjęciami a treścią ruchu, jeśli pochodzą z tego samego czujnika. Jestem pracującym profesjonalnym fotografem i filmowcem, który koncentruje się na opowiadaniu wizualnych opowieści. Dla mnie najważniejsze jest to, czy narzędzie pomoże mi opowiedzieć te historie skuteczniej, czy też nie.

Krótka odpowiedź na pytanie dotyczące modelu Sony a7 III brzmi: tak, tak. Będę je kupować, jak tylko będą dostępne, ponieważ uważam, że ten aparat może być narzędziem, które zmienia sposób, w jaki możemy opowiadać historie, co jest dla mnie bardzo ważne. Dzieje się tak dlatego, że firma Sony umieściła zarówno prawdziwe funkcje pro video, jak i najwyższej jakości funkcje foto w tej samej małej, lekkiej obudowie, która ma dobrą ergonomię, ładny kolor, spektakularne osiągi ISO i AF, wspaniały czas pracy na baterii i solidną konstrukcję.

Aparat cyfrowy Sony a7 III
Sony a7 III

Jako punkt odniesienia dla moich opinii na temat a7 III, chciałbym wspomnieć, że do tej pory używałem lub testowałem większość kamer z serii Sony a7. Obejmuje to a7 II, a7S II (2 różne body), a7R II (3 różne body), a obecnie a7 III. Miałem również krótką chwilę wytężonej pracy z a7R III i a9, ale nie miałem jeszcze możliwości ich pełnego przetestowania.

Trwałość

Zaczynam od trwałości i niezawodności, bo jeśli kamera nie działa, kiedy tego potrzebuję, nic innego tak naprawdę nie ma znaczenia. Za każdym razem, gdy patrzę na nowy sprzęt, pytam, czy jest on w stanie nadal pracować w warunkach, w których muszę go używać do wykonywania pracy, którą wykonuję.

Pozostanie to częściowo bez odpowiedzi w przypadku modelu a7 III, dopóki kamery te nie będą intensywnie użytkowane dzień po dniu. Ale w ciągu moich dwóch tygodni użytkowania, sprawy wyglądają obiecująco w tym względzie. Udało mi się zabrać model a7 III w trudne warunki, w tym na lodowisko i nie było żadnych problemów z trwałością ani wydajnością.

Użytkowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *